Poland  Poland

Koh Phi Phi, Krabi

Koh Phi Phi or Phi Phi Island


Koh Phi Phi lub Wyspy Phi Phi leżą 50 km na południowy-wschód od Phuket i są częścią Hadnopparattara-Ko Phi Phi Parku Narodowego, który jest domem dla obfitości korali i życia morskiego. Istnieje wapienne góry z urwiska, jaskinie i długie białe piaszczyste plaże.

Park narodowy obejmuje powierzchnię 242,437 Rai. Phi Phi Don i Phi Phi Le są największym i najbardziej znanych wysp. Phi Phi Don jest 28 m.kw.: 8 km długości i 3,5 km szerokości. Phi Phi Le jest 6,6 km kwadratowych.

Większość z rozwojem Phi Phi Don jest położony w okolicach Ton Sai Village, który jest na niskim, piaszczystej przesmyku łączącego dwa górzystych ostrogi, które składają się na całą wyspę. Istnieją również inne, spokojniejsze miejscowości na Long Beach, stringi Laem, innym mniej dostępnych obszarach na wyspie.

Koh Phi Phi składa się z 6 wysp, leżący pomiędzy Phuket i Morza Andamańskiego. Są to:
Koh Phi Phi Don
Koh Phi Phi Le
Bamboo Island (Ko Phai)
Koh Yung
Koh Bida Nai
Koh Bida Nok

Phi Phi jest obfite z korali i niesamowite życia morskiego. Phi Phi został oceniony jako jeden z dziesięciu najpiękniejszych wysp na świecie w przeszłości.

Najpopularniejsze aktywność tutaj jest "nurkowanie". Istnieje wapienne góry z urwiska, jaskinie i długie białe piaszczyste plaże. Innym ulubionym sportem jest wspinaczka rock.

Dojazd do Phi Phi jest znacznie wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Oprócz Phuket, może podjąć promem z Ao Nang, Railay i Ko Lanta łatwo. Aby uzyskać więcej szczegółów, Jak dostać się do Koh Phi Phi.

http://youtu.be/ESldStIKh6Q
English Iceland African Slovakia Slovenia Ukraine Bulgaria Serbia Croatia Greece Singapore HongKong Malaysia Arab Hungary Czech Brazil Finland Sweden Norway Belgium Denmark Netherlands Poland Portugal Spain France Italy Germany Turkey VietNam Thai